שריפה היא לא משחק ילדים

במדינה קטנה כמו ישראל, שריפה קטנה ומקומית עלולה להתפשט ולהפוך לאסון תוך דקות ספורות. בשנים האחרונות פורסמו מקרים רבים של בתים ודירות שנשרפו, כאשר בעלי הבתים, בעלי הדירות והדיירים נשארו חסרי כל. ברוב המקרים אפשר לעצור את השריפה בזמן, למנוע את התפשטותה ואף להתגבר עליה, אך גם אם לא נבלמה השריפה, ניתן למנוע אבדות בנפש ולהציל חיים.
ערכות ההצלה של סקיי-סייבר חילוץ SkySaver Rescueהמכילות ערכות הצלה, יסייעו לכם להחלץ ולשרוד במקרה של סכנה בבניינים.

 

שריפה פרצה במטבח

שריפה בבניין מגורים יכולה להפוך לאסון אשר עלול לגרום לאובדן חיי אדם רבים.
דירה בבניין יכולה להפוך בדקות ספורות למלכודת מוות, עקב שריפה שפורצת בה או בדירה אחרת בבניין.
שריפה בבית מגורים עלולה לנבוע מגורמים רבים, הגורם השכיח ביותר הוא קצר חשמלי. בכל דירה או בית קיימים מכשירי חשמל הנמצאים בשימוש יומיומי, דבר אשר הופך את כולנו חשופים לסכנה.

כדי לצמצם את הסיכונים ולמנוע שריפה, אספנו עבורכם מספר טיפים:

שריפה במגדל דירות ברמת גן. צילום: כב"ה

  • הימנעו מאחסון חומרים דליקים בדירה. אם יש ברשותכם חומרים כאלה, אחסנו אותם במקומות המתאימים להם, הרחוקים ממקור אש וממכשירי חשמל.
  • כבל מאריך הינו מוצר נפלא, אך יש להשתמש בו בתבונה, אל תשתמשו בכבל המאריך למספר רב של מכשירים חשמליים.
  • שימרו חומרים ואריזות העלולים להוות חומר בעירה, במקום הרחוק מהישג ידם של ילדים, זה ברור מאליו, אבל לא כולם מקפידים על כך.
  • כבל חשמלי (כבל מאריך או כבל של מכשיר חשמלי), אשר נפגע, נקרע, ואינו מבודד, מהווה סכנה מיידית להתחשמלות, קצר ולשריפה, יש להחליפו מיידית בכבל תקין, ע"י חשמלאי מוסמך.
  • אין להשאיר אש דולקת ללא השגחה. שניה של חוסר תשומת לב עלולה להסתיים באובדן חיים.
  • במידת האפשר דאגו להתקין מערכות התרעה מפני שריפה (גלאי עשן), בפרט במטבח ובחדרי השינה. התרעה על תחילת שריפה עשויה לעזור למנוע התפשטות השריפה, מאפשרת לבלום השריפה או להחלץ בזמן.
  • לימדו את נתיב המילוט המהיר והבטוח עבורכם בעת שריפה ומצוקה, היכן יציאות החירום הקרובות אליכם, המתאימות לכם, עפ"י מיקומכם במבנה.
  • בעת שריפה, השתדלו לשמור על קור רוח. היסטריה (פאניקה) היא הדבר הגרוע ביותר בעת שכזו.
  • בעת זיהוי של שריפה, הזעיקו מיד את מכבי האש, קבלו מהם הנחיות, והרחיקו עצמכם ממקור הסכנה.
  • אם הינכם מתגוררים בבניין רב קומות, כאשר אתם לומדים את נתיב המילוט, וודאו שיש לכם יציאה לאיזור פתוח במהירות. אם היציאה לרחוב או לגג הבניין רחוקה מכם, מומלץ כי תצטיידו בציוד מתאים על מנת שתוכלו לחלץ עצמכם ולהינצל במקרה חירום.

 

תיקי ההצלה של סקייסייבר חילוץ SkySaver Rescue, המכילים ערכות הצלה אישיות – הם הפתרון האידיאלי עבורכם. הערכות יתאימו לכל אדם, ולבניינים גבוהים עד 25 קומות.

אחסנו את תיקי ההצלה בהישג יד, קרוב לפתח חיצוני במבנה (חלון), התקינו ליד פתח זה את וו העגינה שאליו תתחבר ערכת החילוץ בעת הצורך, ובמקרה של סכנה – תוכלו להציל את עצמכם ואת יקיריכם במשך זמן של פחות מ-2 דקות.

ערכת חילוץ אישית של סקיי-סייבר – החיים שלך בידיים שלך!!

Leave your thought